Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Apie jogos studiją “Kristina Yoga”

Esu Kristina Vitkuvienė, profesionali jogos instruktorė bei jogos studijos “Kristina Yoga” įkūrėja. Pamokas vedu tiek grupėse, tiek individualiai. Pamokų metu panaudoju visas savo žinias bei patirtį, įgytą Indijoje, kur tapau sertifikuota jogos mokytoja. Treniruotėse stengiuosi maksimaliai skirti dėmesio kiekvienam mokiniui, todėl grupiniai užsiėmimai vyksta nedidelėse grupėse. Dažnai žmonės tikisi greito rezultato ir to negavę, nuleidžia rankas, todėl visada stengiuosi motyvuoti, padrąsinti ir neskubinti šios kelionės, o mėgautis kiekviena treniruote ir laiku su savimi. Individualių pamokų metu dirbu su vienu mokiniu (gali būti ir daugiau, jei pageidaujama), tai skirta tiems, kurie labiau nori pagilinti žinias ir gauti maksimalų dėmesį išsamiai analizuojant kiekvieną pozą.

Mokydama kitus, jaučiu pareigą nuolat domėtis, skaityti, dalyvauti įvairiuose seminaruose, semtis žinių apie jogą ir jas perteikti kitiems. Daug atrandu savo asmeninių praktikų metu. Savo žiniomis, patirtimi, atradimais dalinuosi tiek su mokiniais, tiek socialinėje erdvėje. Viena iš mano įkvėpėjų yra garsi Ashtanga jogos instruktorė amerikietė Kino MacGregor, pasakiusi šiuos žodžius: “Niekas negali atlikti praktikos už tave, kaip ir negali nugyventi tavo gyvenimo. Nesvarbu, kiek kartų tai išgirsi, tai taps tikra tik tuomet, kai pajausi savo kūnu, mintimis, siela. Kiekvienas turime pats žengti žingsnį”. Praktikuoti niekada nėra vėlu, o pradėti galima nuo Šiandien.

Kam reikalinga joga?

Nuo tada, kai mano gyvenime atsirado joga, kiekvienas rytas prasideda su šypsena veide. Tačiau jeigu kas nors anksčiau būtų man pasakęs, kad būsiu jogos mokytoja, būčiau garsiai nusijuokusi ir palaikiusi tai geru pokštu, o gal ir anekdotu. Niekada nebuvau sporto mylėtoja ir gerbėja, nors mokiausi gerai ir buvau stropi mokinė, tačiau kūno kultūros pamokų labai nemėgau, jei tik atsirasdavo galimybė joje nesudalyvauti, visada pasinaudodavau. Nuo pat vaikystės turėjau problemų su antsvoriu ir sveikata. Tačiau nei sporto klubai, nei bėgimas netapo mano draugai, visada rasdavau krūvą pasiteisinimų, kodėl to nedaryti. Tačiau išbandžius jogą, kažkas pasikeitė. Nesakysiu, jog nuo pirmos pamokos pamilau jogą, tikrai ne. Tam prireikė laiko, bet kažkas viduje vis stumdavo išvynioti jogos kilimėlį. Galbūt tai, jog supratau, kad mano kūnas visiškai manęs neklauso, jis ne tik, kad nėra lankstus, bet joga jam buvo tikras iššūkis. Pradžioje tai buvo darbas su savimi, savo kūno pažinimas, jo priėmimas, kas tikrai nėra lengvas iššūkis. Joga tai daugiau nei pozų rinkinys. Joga tavęs prašo “eiti” į tas vietas tiek fiziniame lygmenyje, tiek dvasiniame, kuriose nesi buvęs, kurių bijai ar vengi, ir tai vyksta pamažu, kiekvienas iš mūsų esam unikalus, su skirtingomis patirtimis, išgyvenimais, kiekvienas savyje esame sukaupę patirtis, emocijas, apie kurias vengiam kalbėti ar pasakoti – joga jas išjudina. Joga moko kantrybės, disciplinos, pagarbos ir meilės sau ir savo kūnui bei aplinkiniams, visiško savęs priėmimo. Bet negalvokime, kad tai ateina vos per kelias treniruotes. Pradėjus praktikuoti, svarbu nereikalauti iš savęs per daug. Tai nuostabi kelionė, tad neskubinkime jos, mėgaukimės ja ir savęs pažinimu. Matykime pokyčius tiek fizinius, tiek dvasinius. Joga puikiai “perkrato” mūsų protą, vidų ir sudėlioja viską pamažu į savo vietas. Pradėjus praktikuoti ne tik sustiprėjau fiziškai, bet taip pat dvasiškai bei emociškai. Pajutau, kaip pamažu pasikeitė ir požiūris į daugelį dalykų, pamilau save ir savo kūną, pradėjau atsakingai rinktis maistą. Tai ateina savaime, nes persivalgius ar pasimėgavus sočia ir vėlyva vakariene, ryte praktika tikrai nebūna lengva, tuomet imi eksperimentuoti, skaityti, domėtis, bandai ieškoti, kas tau ir tavo kūnui tinka. Visi tie pokyčiai, kurie vyksta praktikuojant jogą, veda į geresnę fizinę ir dvasinę sveikatą, nuramina protą, suteikia energijos, mažina stresą ir įtampą.

Apie Ashtanga jogą

Aštanga jogoje labai didelis dėmesys skiriamas kvėpavimui. Įkvėpimas ir iškvėpimas turi trukti po lygiai, jei įkvėpimas trunka dvi sekundes, vadinasi, ir iškvėpimas turi trukti dvi sekundes. Kiekvienas įkvėpimas ir iškvėpimas yra priderintas prie tam tikro judesio. Kvėpavimas teigiamai veikia nervų sistemą, todėl labai svarbu gilus, ramus bei tolygus kvėpavimas. Ypač svarbu kvėpuoti asanose (pozose), kai norisi sulaikyti kvėpavimą, kai jaučiame tempimą, kai susiduriame su iššūkiais ne tik ant kilimėlio, bet ir gyvenime. Kaip Sri K. Pattabhi Jois yra pasakęs “be kvėpavimo nėra ir jogos”.

Praktikos metu pozos (asanos) atliekamos tam tikra nustatyta seka ir tarpusavyje jungiamos dinamišku perėjimu (vinjasa). Asanų keisti vietomis, modifikuoti – negalima. Tačiau kol mokinys nėra pasirengęs atlikti pilną pozą, ją galima modifikuoti į lengvesnę. Ashtanga jogos seka sudaryta taip, kad prieš tai einanti poza padeda sekančiai pozai. Asana padeda turėti sveiką ir stiprų kūną, kuris reikalingas dvasinei praktikai. Tai puiki antistresinė priemonė šiuolaikiniam nuolat bėgančiam žmogui pabūti su savimi.

Juk nepaslaptis, kad didžiąją laiko dalį praleidžiame sėdėdami prie kompiuterio (ir tikrai ne visi sėdime taisyklingai), o kur dar sėdėjimas prie televizoriaus ekranų ar vairavimas. Nedažnas gali pasigirti intensyviu laisvalaikiu. Tad pats laikas pradėti mylėti save ir savo kūną ir skirti jam laiko, juk kiekvienas iš mūsų nori pats užsirišti batų raištelius sulaukęs 40 ar 70 metų ir nevaržomai judėti be nugaros skausmų ir gerai jaustis emociškai. Tad pats laikas pradėti nuo šiandien “Kristina Yoga” studijoje.

Nedvejokite ir ateikite išbandyti šią dinamišką ir intensyvią jogos rūšį Vilniaus centre. Užtruksite daugiau nei valandą, o po mėnesio praktikos tik padėkosite sau, jog ryžotės tam pirmam žingsniui. Po praktikos jei turite keletą minučių, visada siūlau išgerti arbatos ir pasidalinti įspūdžiais.